Warsztaty ECOS 5 - Oblicz swój wniosek do ESA

Share

Centrum Operacyjne ESA (Credits: J. Ergen Mai /ESA)ECOS jest narzędziem stworzonym przez Europejską Agencję Kosmiczną do obliczania i agregowania elementów ceny zawartych we wnioskach wpływających do ESA.

Głównym jego zadaniem jest generowanie finansowej części wniosków i elektroniczne przekazywanie ich na następny poziom procesu przetargów ogłaszanych przez ESA.

ECOS jest narzędziem zastępującym ręczną integrację danych z wielu źródeł, co skraca czas procedury przetargowej oraz zapobiega licznym błędom.

W październiku i listopadzie Europejska Agencja Kosmiczna organizuje warsztaty na temat ECOS 5, które odbędą się w następujących terminach:

23 i 24 października 2013 r.
6 i 7 listopada 2013 r.

Warsztaty odbędą się w centrum ESA ESTEC, Keplerlaan 1, 2200 AG Noordwijk, Holandia.

Zapisy na warsztaty są przyjmowane na zasadzie kolejności zgłoszeń i może mogą w nich wziąć udział maksymalnie 2 osoby z jednej firmy. W razie zgłoszenia chęci uczestnictwa większej ilości pracowników, zostaną oni umieszczeni na liście oczekujących i będą mogli wziąć udział w warsztatach jeśli będą wolne miejsca.

Warsztaty ECOS 5 są bezpłatne, jednakże koszty podróży, noclegi, itp. pokrywają uczestnicy.

Warsztaty te są skierowane głównie do osób, które mają doświadczenie w przygotowywaniu wniosków finansowych, jak również wiedzę na temat:

Standardowych procedur ESA dotyczących przygotowywania wniosków finansowych (ESA General Conditions of Tender), w szczególności formularzy PSS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie EMITS: http://emits.esa.int

Wstępny program:

Dzień 1: 09:00 - 18:00
- General Introduction
- Bidding on ESA Projects
- Overview of ECOS
- Hands-on Exercise 1

Dzień 2: 09:00 - 16:30
- ECOS Reporting Capabilities
- Hands-on Exercise 2
- Conformal Use of ECOS
- Lessons Learned, General Questions and Answers
- Closing

Rejestracji można dokonać poprzez wysłanie emaila do ECOS Help Desk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), zawierającego następujące informacje:
1) daty udziału w warsztatach
2) nazwę firmy i jej adres
3) ESA bidder code
4) imiona i nazwiska uczestników oraz ich adresy emailowe

Więcej informacji można otrzymać pod następującymi kontaktami:
Tel.: +31-71-5656500 (ECOS Help Desk)

źródło: PARP

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę