II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej

Share

Logo UAM (Credit: UAM)Wydział Biologii UAM, Esri Polska oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają do uczestnictwa w II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Konferencja połączona z warsztatami odbędzie się w dniach 9 - 10 października 2013 r. w budynku Collegium Biologicum UAM, Kampus Morasko w Poznaniu. Tegoroczna edycja będzie poświęcona UWARUNKOWANIOM NAUKOWYM, TECHNOLOGICZNYM I PRAWNYM W BUDOWANIU ZINTEGROWANYCH BAZ DANYCH PRZYRODY OŻYWIONEJ. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Pana dr Michała Kiełszni.

W ramach Forum przewidziano cztery sesje referatowe poświęcone aspektom praktycznego wykorzystania danych przestrzennych będących efektem badań naukowych, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w budowaniu i operowaniu bazami danych oraz ich udostępnianiu, a także uwarunkowaniom prawnym w wykorzystywaniu akademickich, urzędowych i komercyjnych danych przestrzennych.

Zaplanowano także warsztaty, w trakcie których będzie można zdobyć i poszerzyć umiejętności w budowaniu i obsłudze geobaz przy wykorzystaniu oprogramowania ArcGIS firmy Esri. Sesję warsztatową podzielono na dwa równoległe panele - poziom podstawowy oraz poziom średniozaawansowany. Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w sesjach referatowych i warsztatach GIS wymaga rejestracji on-line Uczestnictwo w Forum BioGIS jest płatne i wynosi 250 złotych.

Wpłaty należy kierować do końca sierpnia 2013 r. na konto bankowe UAM:

BZ WBK 77 1090 1362 0000 0000 3601 7903, w tytule przelewu należy wpisać /K00000390/

Osoby wygłaszające referat są zwolnione z opłaty konferencyjnej. Natomiast osoby prezentujące postery wnoszą opłatę w wysokości 150 złotych. Zwolnieniem z opłaty konferencyjnej objęci są również studenci i doktoranci.

źródło: www.biol2.amu.edu.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę