Rakietowy Tczew zaprasza na warsztaty rakietowe
- 17-09-14
- Damian Mayer
Rakietowy Tczew zaprasza wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym do udziału w zajęciach odbywających się w pracowni rakietowej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Każdy adept modelarstwa rakietowego będzie miał możliwość zbudowania swojej własnej rakiety, która następnie wzbije się na wysokość od kilkuset metrów nawet do kilkunastu kilometrów. Zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży a także dla osób dorosłych. Dla wszystkich grup wiekowych są przygotowane odpowiednie sekcje:
Warsztaty ECOS 5 - Oblicz swój wniosek do ESA
- 21-09-13
- PARP
ECOS jest narzędziem stworzonym przez Europejską Agencję Kosmiczną do obliczania i agregowania elementów ceny zawartych we wnioskach wpływających do ESA.
Głównym jego zadaniem jest generowanie finansowej części wniosków i elektroniczne przekazywanie ich na następny poziom procesu przetargów ogłaszanych przez ESA.
ECOS jest narzędziem zastępującym ręczną integrację danych z wielu źródeł, co skraca czas procedury przetargowej oraz zapobiega licznym błędom.
Polscy astronomowie mogą aplikować o czas na teleskopach ESO
- 03-08-13
- Paweł Z. Grochowalski
Według informacji przesłanej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego polscy astronomowie mogą aplikować o obserwacje na teleskopach European Southern Observatory (ESO) na zasadach identycznych jak astronomowie z innych państw należących do ESO. Jest to wyjątkowa możliwość dostępu do największych i najlepszych teleskopów i instrumentów. Skorzystanie z niej będzie bardzo pozytywnym sygnałem wspierającym wieloletnie starania polskich astronomów o wstąpienie do ESO.
II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej
- 25-07-13
- Redakcja
Wydział Biologii UAM, Esri Polska oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają do uczestnictwa w II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Konferencja połączona z warsztatami odbędzie się w dniach 9 - 10 października 2013 r. w budynku Collegium Biologicum UAM, Kampus Morasko w Poznaniu. Tegoroczna edycja będzie poświęcona UWARUNKOWANIOM NAUKOWYM, TECHNOLOGICZNYM I PRAWNYM W BUDOWANIU ZINTEGROWANYCH BAZ DANYCH PRZYRODY OŻYWIONEJ. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Pana dr Michała Kiełszni.
Weź udział w warsztatach dla nauczycieli w ESA
- 30-05-12
- Marcin Mazur
ESA organizuje kolejną serię szkoleń dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.
Warsztaty są otwarte dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, uczących uczniów mających nie mniej niż 12 i nie więcej niż 18 lat, w szkołach państw członkowskich ESA oraz państwach współpracujących w ramach PECS. Warsztaty odbędą się w holenderskim Noordwijk w dniach 10-13 lipca.