Stypendia dla uczniów zainteresowanych ESO Astronomy Camp 2014

Obserwatorium Aosta Valley w Saint-Barthelemy (Credits: commons.wikimedia.org)W sieci  pojawiło się ciekawe ogłoszenie, które może zainteresować naszych młodszych czytelników. Osoby zainteresowane Astronomią  w wieku  od 16 do 18 lat mogą aplikować o stypendium 500 euro, które pokrywa koszta udziału w międzynarodowym obozie astronomicznym ESO Astronomy Camp 2014, który odbędzie się we Włoszech, w Alpach, w obserwatorium Aosta Valley w Saint-Barthelemy.

 

 

 

Obóz organizowany jest przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) oraz firmę Sterrelab. W trakcie obozu uczestnicy wezmą udział w serii wykładów, warsztatów i nocnych obserwacji przy użyciu teleskopów i instrumentów obserwatorium. W ich trakcie zostaną m.in. zaznajomieni z zagadnieniem odległości w astronomii, a za jakość merytoryczną zajęć odpowiadać ma samo ESO. W chwilach wolnych od zajęć uczestnicy brać będą udział również w zajęciach rekreacyjnych – sportach zimowych i wycieczkach. 

Stypendium na pobyt na obozie przyznaje Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Czas przesyłania zgłoszeń trwa do 20 października 2014 b.r. Więcej szczegółów oraz regulamin stypendium znajduje się pod adresem: http://www.pta.edu.pl/eso-camp2014

źródło: eso.org, pta.edu.pl

 

  • Drukuj