Polacy mogą skorzystać ze stypendium NASA

Share

Logo NASA (Credits: NASA)W ramach Lunar Exploration Summer Intern Program NASA ogłosiła program stypendialny na uczestnictwo w tych 10-tygodniowych warsztatach organizowanych przez Lunar and Planetary Institute, działający przy Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona. Aplikacje można składać do 21 stycznia.

Absolwenci geologii, geofizyki i kierunków pokrewnych, niezależnie od kraju zamieszkania, mogą składać podania o stypendium pokrywające koszty dojazdu i uczestnictwa w dziesięciotygodniowych warsztatach prowadzonych przez Lunar and Planetary Institute. Dopuszczeni są również studenci geologii, astronomii, chemii i fizyki, mający szczególne wyniki w nauce.

Podania będą rozpatrywane pod kątem życiorysu, doświadczenia, dotychczasowej edukacji, celów rozwoju i zainteresowań naukowych. Wnioski składa się wyłącznie drogą elektroniczną do 21 stycznia 2011 na [LINK=http://www.lpi.usra.edu/lunar_intern/]stronie WWW programu edukacyjnego[/LINK]. Kandydaci zostaną wybrani w połowie marca. Będą mieli trzy dni na przyjęcie lub odrzucenie oferty stypendialnej.

Celem naukowym letniego programu warsztatowego będzie wybór możliwych miejsc lądowań misji robotycznych i załogowych na Księżycu.

Program potrwa od 31 maja do 5 sierpnia. Stypendium obejmuje zwrot kosztów pobytu w Houston w wysokości 5000 USD i 1500 USD zwrotu kosztów przejazdu.

Więcej/źródło: www.kosmonauta.net

Więcej: NASA

Treść tego artykułu udostępniona na licencji CC-BY-SA 3.0 Licencjonowanie materiałów zdjęciowych w ich opisie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę