Stypendia dla uczniów zainteresowanych ESO Astronomy Camp 2014

Obserwatorium Aosta Valley w Saint-Barthelemy (Credits: commons.wikimedia.org)W sieci  pojawiło się ciekawe ogłoszenie, które może zainteresować naszych młodszych czytelników. Osoby zainteresowane Astronomią  w wieku  od 16 do 18 lat mogą aplikować o stypendium 500 euro, które pokrywa koszta udziału w międzynarodowym obozie astronomicznym ESO Astronomy Camp 2014, który odbędzie się we Włoszech, w Alpach, w obserwatorium Aosta Valley w Saint-Barthelemy.

Czytaj więcej...

Warsztaty na temat możliwości rozwoju w ESA

(Credits: esa.int)Już dzisiaj w ramach 21. Inżynierskich Targów Pracy odbędą się warsztaty poświęcone możliwościom rozwoju w Europejskiej Agencji Kosmicznej. To świetna okazja dla studentów, by zorientować się w ofertach staży i praktyk oraz w możliwych ścieżkach kariery w ESA.

Warsztaty (w języku angielskim) odbędą się 19 marca (środa) w godz. 14:00 - 15:00 w sali 437 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Czytaj więcej...

Oferta studiów doktoranckich przy projekcie BRITE

Satelita LEM (Credits: KosmicznaPolska.pl)Profesor Sławomir Ruciński, pomysłodawca projektów BRITE oraz BRTIE-PL (www.brite-pl.pl) składa propozycję polskim studentom rozpoczęcia 4-letnich studiów doktoranckich w dziedzinie astrofizyki w Kanadzie, w Department of Astronomy and Astrophysics University of Toronto.

Czytaj więcej...

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Credits: MNiSW)Do 31 marca trwa nabór wniosków w siódmej już edycji konkursu na stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. 
Stypendia przyznawane są na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 września 2010 r.

Czytaj więcej...

Praktyki w ESA dostępne także dla studentów z Polski

Logo Europejskiej Agencji Kosmicznej ( Credits: ESA)Europejska Agencja Kosmiczna prowadzi  nabór  dla chętnych, którzy zechcą wziąć udział w praktykach organizowanych przez ESA w ramach Trainee Opportunities 2012. Chętni w ramach praktyk mogą wziąć udział w 22  projektach, w tym w tak prestiżowych jak Herschel, Rosetta, Venus Express.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę