Satelitarna lekcja klimatu

Share

 

 

Satelitarna lekcja klimatu (Credits: gmes.cbk.waw.pl)19 i 20 września 2012 w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) odbyły się warsztaty dla nauczycieli biorących udział w międzynarodowym programie GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment), realizowanym w Polsce przez Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.

Celem warsztatów było wprowadzenie nauczycieli w zagadnienia satelitarnych badań klimatu Ziemi.

Wiedza ta jest niezbędna do realizacji jednego z projektów GLOBE - „Satelitarnej lekcji klimatu”. Projekt ten zakłada opracowanie przez nauczycieli scenariuszy lekcji dotyczących zagadnień klimatologii, a wykorzystujących satelitarne obserwacje jako zasadnicze źródło informacji o środowisku atmosferycznym. Tym samym uczniowie zapoznają się z najnowocześniejszymi technikami w badaniach Ziemi, jednocześnie poznając podstawy klimatologii.

 

 

Scenariusze zostaną opracowane dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu projektu dostęp do scenariuszy będzie miał każdy uczeń i nauczyciel w Polsce. Naukowcy z Zespołu Obserwacji Ziemi w CBK PAN są partnerami merytorycznymi „Satelitarnej lekcji klimatu” w ramach projektu GEONetcab.

Satelitarna lekcja klimatu (Credits: gmes.cbk.waw.pl)

Program GLOBE jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Więcej informacji o projekcie:  http://globe.gridw.pl/projekty/badawcza-kampania-klimatyczna/modul-c

źródło: Zespół Obserwacji Ziemi Centrum Badań Kosmicznych PAN

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę