Konferencja "Satelitarne metody wyznaczania pozycji we współczesnej geodezji i nawigacji" już w czerwcu

(Credits: Ministerstwo Gospodarki)W dniach 23-25 czerwca 2014 roku w Olsztynie odbędzie się konferencja naukowa pt. "Satelitarne metody wyznaczania pozycji we współczesnej geodezji i nawigacji". Organizatorami konferencji są Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Sekcja Geodezji Satelitarnej Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.

Tematyka konferencji, z udziałem zaproszonych gości zagranicznych, poświęcona będzie przede wszystkim zastosowaniom nowoczesnych technik satelitarnych w dzisiejszej geodezji, nawigacji i geodynamice. 

Czytaj więcej...

Konferencja "Development Trends in Space Propulsion Systems" po raz ósmy w Warszawie

Silnik jonowy NASA (Credits: NASA)W dniach 18-19 października 2013 roku odbędzie się konferencja "Development Trends in Space Propulsion Systems" znana poprzednio pod nazwą "Tendencje Rozwojowe Napędów Kosmicznych".

Konferencja organizowana będzie po raz ósmy, i jak poprzednio tak i tym razem zgromadzi inżynerów, naukowców, praktyków związanych z  technikami kosmicznymi.

Czytaj więcej...

Satelitarna lekcja klimatu

 

 

Satelitarna lekcja klimatu (Credits: gmes.cbk.waw.pl)19 i 20 września 2012 w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) odbyły się warsztaty dla nauczycieli biorących udział w międzynarodowym programie GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment), realizowanym w Polsce przez Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.

Celem warsztatów było wprowadzenie nauczycieli w zagadnienia satelitarnych badań klimatu Ziemi.

Czytaj więcej...

CBK: Seminarium - Modulacja galaktycznego promieniowania kosmicznego w heliosferze

Galaktyka spiralna z poprzeczką (Credits: NASA)CBK PAN zaprasza na seminarium inżynierskie, które odbędzie się we czwartek, 24 maja 2012 o godz. 14.00. W trakcie trwania seminarium, prof. Krzysztof Iskra z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przedstawi referat pt. "Modulacja galaktycznego promieniowania kosmicznego w heliosferze"

Czytaj więcej...

CBK: Seminarium - Radiofonia cyfrowa DRM na falach krótkich i badanie jonosfery

Antena paraboliczna (Credits: SXC)CBK PAN zaprasza na seminarium inżynierskie, które odbędzie się we czwartek, 10 maja 2012 o godz. 14.00. Dr Piotr Koperski przedstawi referat pt. "Radiofonia cyfrowa DRM na falach krótkich i badanie jonosfery".

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę