„Kometarne rendez-vous” w Planetarium Niebo Kopernika

Sonda Rosetta w spotkaniu z kometą 67P/Czuriumow -Gierasimienko (Credits: ESA)W maju 2014 roku sonda Rosetta spotka się wreszcie z kometą 67P/Czuriumow -Gierasimienko, do której zmierza już dziesiąty rok. Z jakiego powodu naukowcy zaplanowali tę spektakularną misję kosmiczną? Co aktualnie dzieje się z sondą Rosetta i jaki instrument na jej pokładzie został zaprojektowany i skonstruowany w Centrum Badań Kosmicznych PAN? O tym 8 maja o godzinie 19:00 opowie Prof. Małgorzata Królikowska-Sołtan z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Spotkanie odbędzie się w Planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik w ramach cyklu Prosto z nieba. 

Prof. Małgorzata Królikowska-Sołtan – profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN, astronom specjalizująca się w dynamice małych ciał Układu Słonecznego i astrofizyce, współautorka Słownika Szkolnego. Astronomia (WSiP, 1990, 1999) oraz haseł do encyklopedii.

Prosto z nieba to cykl spotkań z wybitnymi specjalistami połączony z multime­dialnymi pokazami w planetarium. W ich trakcie można dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach nauki i badaniach kosmosu. Podczas spotkań uczestnicy mają okazję podyskutować z prawdziwymi naukowcami.

Logo Planetarium Niebo Kopernika (Credits:  Planetarium Niebo Kopernika)

Cena biletu: 18 zł normalny / 13 zł ulgowyCena biletu: 18 zł normalny / 13 zł ulgowy

Kup bilet online

źródło: Planetarium Niebo Kopernika

 

  • Drukuj