Wykład: "Doświadczenia podczas budowy i sterowania studenckimi satelitami"

Share

Dnia 21.06.2013 o godzinie 17:30 w sali 103 budynku D1 Akadamii Górniczo-Hutniczej odbędzie się wykład otwarty pt. "Doświadczenia podczas budowy i sterowania studenckimi satelitami". Wykład poprowadzi Rafał Burek, który na co dzień zajmuje się sterowaniem kosmicznych teleskopów Herschel i Planck.

Pan Rafał Burek posiada specjalizację ze sterowania i kontroli satelitów oraz sond kosmicznych, która polega na wysyłaniu komend, odbieraniu telemetrii, sprawdzaniu stanu sondy poprzez przeprowadzanie rutynowych zdalnych kontroli i koordynacji segmentu naziemnego, by nic nie zakłóciło przejścia komunikacji pomiędzy stacją naziemną a sondami.

Pan Rafał jest inżynierem konstruktorem, absolwentem specjalności technologie kosmiczne na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej. Już w trakcie studiów brał udział w projektach kosmicznych, między innymi budował satelity oraz przeprowadzał badania w stanie nieważkości. Umiejętności kontroli satelitów zdobył w studenckim projekcie SSETI Express

Plakat informacyjny

źródło: http://www.rafspace.plhttp://www.krim.agh.edu.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę