Widowisko "Kosmos w naszym domu"

Share

 

Dr Wiktor Niedzicki (Credits: Materiały prasowe)Materiały, które powstały z myślą o podboju kosmosu dziś stosowane są na co dzień - w domach, w firmach czy... na dyskotekach. Opowie o tym 22 listopada w Poznaniu Wiktor Niedzicki podczas widowiska "Kosmos w naszym domu".

Podczas wykładu w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa popularyzator przedstawi świat kosmicznych technologii, jakie pojawiły się w naszym otoczeniu w drugiej połowie XX wieku i w początkach XXI wieku, oraz obszary ich zastosowań w codziennym życiu.

"Gdzie się podział kołodziej, garncarz, bednarz czy tkaczka? Jak ubierano niemowlęta? Dlaczego nie ma dziś punktów repasacji pończoch? Czy tworzywa sztuczne kojarzą nam się z tandetą? Bardzo rzadko zadajemy sobie sprawę z tego, że nasz świat zmieniły technologie kosmiczne i militarne. Materiały, które tworzono z zamiarem zdobycia Księżyca dziś wykorzystujemy codziennie w naszych domach, w biurach, na dyskotekach. Kosmos trafił do naszego domu!" - zapowiada swój wykład Niedzicki.

 

Prelegent wspólnie z uczestnikami spotkania będzie poszukiwać wokół nowych materiałów i technologii. "Szukam ich obok nas: w kuchni, łazience i w instytucie naukowym. Razem staramy się poznać niezwykłe własności i zastosowania badań prowadzonych przez polskich naukowców. Wykonujemy proste doświadczenia i oglądamy fragmenty filmowe ilustrujące osiągnięcia, które zmieniają nasze życie" - zachęca do udziału w swojej prelekcji Niedzicki.

Wiktor Niedzicki jest autorem ponad 900 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium”, „Kuchnia”, „Cyrk Fizyków” oraz około 100 filmów popularnonaukowych.

Jego widowisko odbędzie się 22 listopada o godz. 11.00 w Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

źródło: PAP - Nauka w Polsce

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę