"Ultra-lekki manipulator planetarny" - pierwszy z serii wykładów organizowanych przez SKA

Share

Plakat zapowiadający wykład (Credits: SKA)Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego zapraszają do wysłuchania serii wykładów, które poprowadzą inżynierowie z Centrum Badań Kosmicznych PAN! Pierwszy z nich - "Ultra-lekki manipulator planetarny" odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 18:15 w sali T5, Instytut Techniki Cieplnej przy ul. Nowowiejskiej 21/25 w Warszawie.

O czym będzie mowa? O prototypowym modelu ultralekkiego manipulatora przeznaczonego do działania w warunkach kosmicznych, na powierzchni planet i innych obiektów Układu Słonecznego.

Zadaniem manipulatora jest umieszczanie na powierzchni planety, księżyca czy planetoidy urządzeń eksplorujących i badawczych wyniesionych ze stacjonarnej bazy kosmicznej.

Urządzenia tego typu należą do unikalnych w skali światowej! 

Wykład poprowadzą Bartosz Kędziora i Michał Sidz z Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej CBK PAN.

Zapraszamy!

źródło: SKA

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę