Najnowszy 25 numer AstroNautilusa już dostępny

Share

 

Aktualna okładka dwumiesięcznika Astronautilus (Credits: AN)W sprzedaży dostępny jest już 25. nr  AstroNautilusa. A w nim między innymi : O potencjalnym następcy promów kosmicznych - mini-wahadłowcu Dream Chaser. Zy życie przybyło na Ziemię z kosmosu?  Odpowiedzi przypuszczalnie mogą dostarczyć wyniki eksperymentów prowadzonych w czasie misji statków Bion i Foton. O północnokoreańskich marzeniach o kosmosie. Jak satelity szacują grubość pokrywy śnieżnej. O niecodziennym pomyśle NASA, w którym agencja zamierza przetransportować planetoidę w okolice Ziemi. Ponadto, Jak działają satelity przekaźnikowe? Śledzimy pasażerów Vegi. Aktualności z polskiego sektora kosmicznego. Misje planetarne. Nowi w kosmosie.  

To wszystko oraz wiele innych informacji astronautycznych znajdziesz w aktualnym numerze AstroNautilus.


Czym jest Astronautilus? 

AstroNautilus to popularnonaukowe czasopismo poświęcone w całości zagadnieniom astronautyki oraz dziedzin pokrewnych. Narodziło się na początku 2003 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalny periodyk o ściśle astronautycznym profilu. Od tego czasu jest jedynym w Polsce czasopismem o takiej tematyce, z każdym numerem co raz wyżej podnosząc poprzeczkę jakości merytorycznej i edytorskiej.

Specyfika magazynu pozwala podejmować tematy, które w ogromnej większości nie mieszczą się w ramach współczesnej prasy popularnonaukowej, lub są przez nią traktowane na bardzo ogólnym poziomie "astro-ciekawostek". Dzisiejszy AstroNautilus to cieszący się niesłabnącą popularnością dwumiesięcznik, dostarczający informacji o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w kosmosie - poczynając od powierzchni Ziemi, a kończąc na najodleglejszych gwiazdach.

Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Kotarba, geoinformatyk pracujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN,  zaś zastępcą redaktora naczelnego jest Waldemar Zwierzchlejski, twórca serwisu Loty Kosmiczne, piszący również dla "Lotnictwa" i "Skrzydlatej Polski".

Więcej: Astronautilus

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę