Space Tweetup Polska 2014 - ruszyła rejestracja

Share

(Credits: Space Tweetup Polska)Ruszyła rejestracja na tegoroczną edycję konferencji Space Tweetup Polska 2014. Koszt uczestnictwa wynosi 35 zł. Jednocześnie na facebookowym porfilu Space Tweetup Polska 2014  pojawiło się nagranie, w którym jedna z prelegentek nadchodzącej konferencji opowiada o kosmicznej pasji i swoich związkach z kosmonautyką. Krystyna Macioszek dzięki działalności w Studenckim Kole Astronautycznym miała okazję wziąć udział w dwóch programach Biura Edukacyjnego ESA (ESMO oraz BEXUS). Jeszcze w trakcie studiów pracowała w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Obecnie pracuje w Astri Polska - jednej z młodych, prężnie się rozwijających polskich firm, działających w przemyśle kosmicznym. Koordynuje również działania Sekcji Balonowej Studenckiego Koła Astronautycznego. 

Poniższe nagranie jest pierwszym serii rozmów z prelegentami Space Tweetup Polska 2014.


Space Tweetup Polska - Rozmowa z Krysią Macioszek (Credits: Youtube/Space Tweetup Polska)

Konferencja Space Tweetup Polska 2014 odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia (05 - 06.04.2014) w Warszawie w sali Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

 

Celem organizatorów konferencji jest popularyzacja astronautyki wśród młodzieży, a także zaangażowanie młodych ludzi w coraz prężniej rozwijający się polski sektor kosmiczny.

 

Wydarzenie skierowane jest do młodszych fascynatów kosmosu. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać osoby, które działają w dziedzinach powiązanych z europejską astronautyką, które od dzieciństwa interesowały się rakietnictwem, historią kosmonautyki czy astronomią, a teraz współtworzą polski sektor kosmiczny. Organizatorzy chcą przy tym pokazać, że młodzi ludzie są mile widziani w tej gałęzi gospodarki oraz że za kilka lat to oni będą ją tworzyć.

Uczestnicy  będą mogli uczestniczyć w dwóch podstawowych formach konferencji. Pierwsza to seria wykładów prowadzonych najczęściej przez młodych inżynierów i naukowców działających w polskim sektorze kosmicznym, świadomych, że wpływają na życiowe decyzje uczestników o wyborze kierunku studiów czy ścieżki zawodowej. Ludzie ci odnieśli już życiowe sukcesy, spełniają się w zawodach, które wiążą się z ich pasją.

Jedna z prelekcji podczas Spaceup Polska w 2012 roku (Credits: Spaceup Polska)

 

Organizatorzy  chcą, by ich historie i opowieści były wskazówką dla młodych i zdolnych ludzi, którzy często nie mają innej okazji do zweryfikowania obietnic różnych uczelni czy firm. Po drugie bardzo ważną rolę odgrywać będą mniej oficjalne spotkania między wykładami. Prelegenci i organizatorzy będą przez cały czas dostępni i otwarci na rozmowy z uczestnikami - zarówno te branżowe, jak i na tematy zdecydowanie nie związane z astronautyką.  Wśród prelegentów można się spodziewać kilku ciekawych i znanych osobistości. Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

 

Rejestracja ruszy już za kilka dni, w międzyczasie z kolejnymi szczegółami dotyczącymi imprezy będzie można zapoznać się śledząc oficjalny fanpage konferencji: https://www.facebook.com/SpaceTweetupPolska

źródło: Space Tweetup Polska 2014

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę