Polskie prezentacje na IAC 2012

Share

Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański (z prawej) i Maciej Urbanowicz (z lewej) (Credits: pw.edu.pl)Początkiem października każdego roku w różnych krajach świata odbywa się Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (IAC). Od kilku lat na tej prestiżowej konferencji na której można spotkać najważniejszych przedstawiciele sektora kosmicznego - od dyrektorów agencji kosmicznych, poprzez szefów firm branżowych, aż po inżynierów i naukowców. Od kilku lat obecni są tam również przedstawiciele polskich firm i instytucji.

W tegorocznym kongresie, który odbędzie się w Neapolu wezmą udział przedstawiciele Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej, oraz portalu Kosmonauta.net.

Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej reprezentować będą Maciej Urbanowicz, studencki koordynator projektu pierwszego polskiego sztucznego satelity Ziemi PW-Sat, oraz prof. Piotr Wolański, opiekun, promotor i jeden z założycieli SKA. Obaj wystąpią z prezentacją na temat satelity PW-Sat.

Ekipa portalu Kosmonauta.net wystąpi z trzema prezentacjami. Wszystkie będą dotyczyć Polski. Prace noszą następujące tytuły:

  • "Promoting space activities in Poland and the region in support of ESA accession through the Kosmonauta.net web service", główny autor - Michał Moroz,
  • "Polish space activities in the eve of ESA accession", główny autor - Krzysztof Kanawka,
  • "Impact of the ESA Educational Programmes on development young space workforce in Poland", główny autor - Jarosław Jaworski. Ta prezentacja powstała przy ścisłej współpracy ze Studenckim Kołem Astronautycznym.

Logo portalu Kosmonauta.net (Credits: Kosmonauta.net)

W następnych latach w związku z rozwojem technologii kosmicznych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, należy się spodziewać wzrostu znaczenia przedstawicieli tychże krajów na imprezach i konferencjach na szczeblu międzynarodowym. Miejmy nadzieję że jest to dobry prognostyk również dla Polski, który wskaże na to, że również polskie firmy i instytucje, chcą mieć udział w tworzeniu europejskiego i światowego sektora kosmicznego, oraz konsumowania korzyści wypływających z tego faktu.

źródło: Kosmonauta.net, Studenckie Koło Astronautyczne

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę