Wielki jubileusz wielkiego lotu

Share

Jedna z kart okolicznościowych upamiętniająca kosmiczny lot Jurija GagarinaCentrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na Konferencję naukową  „Wielki jubileusz wielkiego lotu”, poświęconą 50 rocznicy lotu pierwszego człowieka – Jurija Gagarina – w kosmos, która odbędzie się  6 kwietnia 2011 roku. Konferencja  organizowana jest w ramach międzynarodowej akcji „Pierwszy w kosmosie” ogłoszonej przez Fundację „Russkij Mir”


W programie konferencji przewiduje się m.in.:

•    wystąpienie gen. Mirosława Hermaszewskiego – pierwszego, oraz jedynego polskiego kosmonauty
•    wykłady prof. dr hab. Jerzego Kreinera, mgr Jacka Kruka i Waldemara Zwierzchlejskiego, korespondenta ds. astronautyki miesięcznika „Lotnictwo”,
•    pokaz filmów o Gagarinie przekazanych przez fundację „Russkij Mir” oraz polskiego filmu dokumentalnego o radzieckiej kosmonautyce.

Gośćmi honorowymi konferencji będą przedstawiciele władz miasta Krakowa, Konsulatu Federacji Rosyjskiej w Krakowie oraz fundacji „Russkij Mir”.
W holu pomiędzy Aulą i Audytorium im. prof. W. Danka zostanie otwarta wystawa książek i czasopism poświęconych kosmonautyce (udostępnionych przez uczelnianą Bibliotekę Główną i prywatnych kolekcjonerów) oraz pamiątek z lotu Mirosława Hermaszewskiego i innych eksponatów muzealnych (wypożyczonych z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie). Prezentowane będą fotografie związane z rosyjską kosmonautyką oraz prace dziecięce nadesłane na konkurs „Wszechświat piękny jak malowanie”.

źródło: http://www.wsp.krakow.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę